PCB - oddíl orientačního běhu SKP ČB

Homepage

Tradičním Vodňanským kaprem skončila letošní sezóna orientačního běhu v jižních Čechách. Pro jubilejní 40. ročník připravili pořadatelé obnovenou mapu Hrad. Centrum závodu hostila obec Bílsko. Vydařilo se i počasí - ranní mlhy se rozpustily, a tak nás krásně hřálo podzimní slunce. Z našich závodníků se nejlíp dařilo Filipovi, který si v kategorii H21K vyběhl kapra.

Neukládáme se ale k zimnímu spánku: 15. listopadu startuje také jubilejní, tentokrát 10., ročník Sněhulákova kufru. Sněhulák do něj vstupuje s novým webem http://snehulak.rsmonolit.cz/ a novým koordinátorem Vojtou.
V sobotu se v Bad Leonfeldenu běžel poslední závod letošního Linz cupu. Jednalo se o tradiční štafety jednotlivců.Naši závodníci obsadili v celkovém pořadí pátá místa (Filip v kategorii HA a Zdeněk v HBL).
V neděli se pak v Píseckých horách, na nové mapě Hromová jedle, konal Pimonův kufr. Závodu na krátké trati se zúčastnilo na jihočeské poměry hodně závodníků z jiných oblastí. Výsledky: Zdeněk 3. v H45, Kačka 4. v D14, Marek 10. a Filip 11. v H21.
Tuto sobotu jsme připravili hned první dva závody jihočeské asociace OB. Brzy ráno proběhl v prostoru hlubocké zoo přebor na sprintu. Atraktivní prostor přilákal i závodníky z jiných oblastí, a tak hlavní kategorie vyhráli Tomáš Dlabaja a Šárka Svobodná. Odpoledne se na českobudějovickém Výstavišti uskutečnil závod amerických sprintových štafet. Rychlý závod opět po roce ovládla štafeta Strakonic.
Obnovený písecký klub se ve své premiéře závodu PIMONŮV KUFR předvedl v tom nejlepším světle. V krásném terénu Píseckých hor byla postavena krátká trať. Závodníci našeho oddílu dosáhli čtyřech vítězství. Filip v H20, Marek v H35, Zdeněk v H45 a Katka v D12.

O týden později se běžel poslední závod série LINZCUP. Tradiční formát jednomužných štafet byl upraven, a tak se v posledním kole běžel free-order. Po závodě následovalo tradiční slavnostní vyhlášení. Filip skončil na krásném 2. místě v kategorii HA a Zdeněk na 5. místě v HBL.