logoSKP_mapa.jpg

PCB - oddíl orientačního běhu SKP ČB

Poslední víkend v srpnu jsme na Lipně ve spolupráci s OC České Budějovice uspořádali druhý závod Jihočeského žebříčku a zároveň i druhý závod rakouské série Linzcup. Závodu se zúčastnilo rovných 200 závodníků. Tím naše pořadatelské plány nekončí, 9. a 10. září pořádáme mistrovství UNITOP a HZS v orientačním běhu. Ve středu je na programu klasická trať na Větrníku a ve čtvrtek štafety na nové mapě Slabce ve Hvozdci.
Po nucené koronavirové pauze se pomalu rozjíždí sezóna orientačního běhu. V sobotu se naši závodníci zúčastnili prvního, byť neoficiálního závodu v Jihočeském kraji, který se konal v Píseckých horách. Na krátké trati na vrstevnicové mapě si nevedli vůbec špatně: Filip obsadil 3. místo! Následující sobotu se pak naši závodníci zúčastní dalšího závodu v Jindřichově Hradci.
Ale ani během karantény činnost oddílu neustala. Připravujeme novou mapu a také naše letošní závody: JIHOR se uskuteční v sobotu 29. srpna na Lipně a v termínu 9.-10. září budeme v Českých Budějovicích a Lišově pořádat mistrovství UNITOP ČR, HZS, PČR a MV.
Na naší nové výukové mapě DVuČB jsme v pátek 4. října připravili ukázku orientačního běhu pro žáky místní základní školy. Zúčastnilo se 63 žáků šesté až osmé třídy, kteří museli najít osm kontrol v okolí zdejšího hřiště a kostela. Žáci si závodění za krásného skorojasného, i když chladného počasí užili, o čemž svědší i fakt, že se někteří rozhodli zaběhnout připravenou trať vícekrát.
stupně H21A

stupně H21A

Orienteering unlimited, stupně vítězů H/D21L, Filip 2.
Od té doby, co jsme 25. srpna pořádali v Lišově závod Jihočeského žebříčku na krátké trati, uplynul již více než měsíc. Během této doby se naši závodníci zúčastnili řady závodů. Z těch nejlepších umístění jmenujme tyto: 2. místo Filipa v kategorii H21L na dvoudenním závodě Orienteering unlimited v rakouském Litschau (při závodech se překračovala hranice do Česka); 2. místo Katky v kategorii D18 na Jihočeském žebříčku v Písku, 3. místo Marka v kategorii H35 tamtéž; 2. místo Filipa v celkovém pořadí série Linzcup v kategorii HA (jubilejní 40. ročník); 2. místo Elišky v kategorii D16, 2. místo Marka v H35 a 3. místo Zdeňka v H55 na Jihočeském žebříčku ve Chrobolech.
O víkendu 11. a 12. května se v okolí vodní nádrže Lipno konaly hned tři závody Jihočeského žebříčku. V sobotu dopoledne to byl závod ve sprintu přímo v Lipně nad Vltavou. Tratě závodníky zavedly do centra obce a komplexu Marina. Naši závodníci se na tratích rozhodně neztratili - v kategorii D16 skončila Eliška 8. v D18 Katka 5. V mužských kategoriích pak na stupních vítězů shodně na třetím místě skončili Zdeněk (H55) a Marek (H35). V hlavní kategorii H21 se závodu zúčastnil Filip, který obsadil 4. místo. Poslední ze závodníků SKP, Vítek, závod v kategorii H35 disknul. Ve stejný den odpoledne se konal ve spolupráci s orientačními běžci z Lince konal závod na krátké trati v lyžařském středisku Sternstein. Eliška s Katkou ve svých kategoriích obsadili shodně 5. místo, Marek skončil 4. Filip a Zdeněk se zúčastnili souběžného závodu série LinzCup, kde Zdeněk skončil 8. v kategorii HBL a Filip 6. v kategorii HA. Nedělní závod na krátké trati se konal ve Frymburku na Martě. Závodníky přivítalo deštivé počasí s teplotami jen kousek nad nulou. Z našeho oddílu závodili jenom Zdeněk, který skončil 9. v kategorii H55 a Filip, který tentokrát hlavní kategorii H21 vyhrál.

Zároveň skončila jarní část žebříčku, která je od letošního roku hodnocená zvlášť. Jek si vedli závodníci SKP? D16: Eliška 6., D18: Katka 4., H21: Filip 3., H35: Marek 2. Vítek 10., H55: Zdeněk 2.
© 2008-2020 Sportovní klub policie České Budějovice z. s., oddíl orientačního běhu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one