PCB - oddíl orientačního běhu SKP ČB

Homepage

PŘEBOR JIHOČESKÉHO KRAJE VE SPRINTU
30. 3. 2019, DOBRÁ VODA U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

VÝSLEDKY, ROZBOR POSTUPŮ HLAVNÍCH KATEGORIÍ
Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. a obec Dobrá Voda 

O víkendu 11. a 12. května se v okolí vodní nádrže Lipno konaly hned tři závody Jihočeského žebříčku. V sobotu dopoledne to byl závod ve sprintu přímo v Lipně nad Vltavou. Tratě závodníky zavedly do centra obce a komplexu Marina. Naši závodníci se na tratích rozhodně neztratili - v kategorii D16 skončila Eliška 8. v D18 Katka 5. V mužských kategoriích pak na stupních vítězů shodně na třetím místě skončili Zdeněk (H55) a Marek (H35). V hlavní kategorii H21 se závodu zúčastnil Filip, který obsadil 4. místo. Poslední ze závodníků SKP, Vítek, závod v kategorii H35 disknul. Ve stejný den odpoledne se konal ve spolupráci s orientačními běžci z Lince konal závod na krátké trati v lyžařském středisku Sternstein. Eliška s Katkou ve svých kategoriích obsadili shodně 5. místo, Marek skončil 4. Filip a Zdeněk se zúčastnili souběžného závodu série LinzCup, kde Zdeněk skončil 8. v kategorii HBL a Filip 6. v kategorii HA. Nedělní závod na krátké trati se konal ve Frymburku na Martě. Závodníky přivítalo deštivé počasí s teplotami jen kousek nad nulou. Z našeho oddílu závodili jenom Zdeněk, který skončil 9. v kategorii H55 a Filip, který tentokrát hlavní kategorii H21 vyhrál.

Zároveň skončila jarní část žebříčku, která je od letošního roku hodnocená zvlášť. Jek si vedli závodníci SKP? D16: Eliška 6., D18: Katka 4., H21: Filip 3., H35: Marek 2. Vítek 10., H55: Zdeněk 2.
V sobotu jsme na Dobré Vodě u Českých Budějovic uspořádali mistrovský závod ve sprintu. Na start závodu se postavilo 205 závodníků, tratě pro ně připravil Radim Hošek a mnohým z nich řádně zamotal hlavu. Rozbor postupů hlavních kategorií můžete vidět v přiloženém souboru. Odpoledne pak na stejném místě proběhlo ještě mistrovství štafet, to za pomoci některých členů našeho oddílu uspořádaly Orientační sporty Písek.
Máme za sebou první dva jihočeské závody nové sezóny. A v obou z nich byli naši závodníci úspěšní. V pátek 15. března se v Sezimově Ústí uskutečnilo mistrovství jižních Čech v nočním OB. Zdeněk si vyběhl mistrovský titul v kategorii H45, Filip si slibně rozběhnutý závod v kategorii H21 pokazil, když neorazil jednu kontrolu. Tuto sobotu pak proběhl první závod jihočeského žebříčku. Pořadatelé z Písku připravili sprint v sídlišti Za Kapličkou a Milady Horákové. Na rovinatých a rychlých tratích si v kategorii D16 Eliška vyběhla 3. místo, Katka v D18 místo 4. V mužských kategoriích skončil Filip na 5. místě v H21. V H35 skončil Vítek 3. a na nejvyšší stupínek se postavil Marek. Druhé vítězství vybojoval Zdeněk v kategorii H55. Již tuto sobotu pořádáme mistrovství jihočeské oblasti ve sprintu na Dobré Vodě. Terén slibuje pestré a kopcovité tratě.
O minulém víkendu proběhly v jižních Čechách hned dva závody v orientačním běhu a ani na jednom z nich se běžci z našeho oddílu neztratili. V sobotu se na krátké trati v Třísově umístila na 3. místě v kategorii D16 Katka Ševčíková a Zdeněk Blabla na 2. místě v kategorii H45. V neděli se v mistrovském závodě na klasické trati, který se konal v Lázu na Strakonicku, umístila na 3. místě v kategorii D14 Eliška Ševčíková, na 2. místě v elitní kategorii H21 Filip Hulec, 3. v kategorii H35 skončil Marek Ševčík a v H45 Zdeněk Blabla. V následujících dnech nás budou naši závodníci reprezentovat na přeboru profesionálních hasičů, Policie ČR a zaměstnanců MV, na národním žebříčku v Řitce a na mistrovství republiky na krátké trati v Lipnici nad Sázavou.
Ahoj! Zatrhněte si ve vašich kalendářích datum 15. dubna 2017. Na mapách z loňského olympijského parku pořádáme společně s VTA přebory na krátké trati a ve sprintu.
1  
2  
3  
..  
10  
20  
21  
 
© 2008-2017 Sportovní klub policie České Budějovice, oddíl orientačního běhu