PCB - oddíl orientačního běhu SKP ČB

Homepage

V tradičním termínu na Štěpána se uskutečnil další závod Sněhulákova kufru. Stejně jako loni se závodilo v Táborském sportovním areálu Komora. Jirka Vébr připravil závod v zajímavém formátu hvězdice, díky kterému jsme v poměrně malém prostoru naběhali přes 9 km. Závodníci SKP úspěšně reprezentovali oddíl: V kategorii A skončil Filip 3. a Marek 4., Zdeněk zvítězil v B a v C skončila Katka na 6. místě. Eliška se zúčastnila volné kategorie.

Do nového roku 2015 Vám na sportovním i osobním poli přejeme mnoho úspěchů.
V sobotu se na Lomci uskutečnil první závod letošního, jubilejního 10. ročníku Sněhulákova kufru. Závod připravil Radek Teringl s rodinou. Jednalo se o free-order se shluky kontrol, jejichž polohu v rámci velkého kolečka měl závodník najít podle popisů. Na start se postavilo necelých 50 závodníků. Ti si užili rychlý závod za krásného podzimního počasí. Z našeho oddílu se na start postavil jen Filip a v kategorii A obsadil 3. místo za Tomášem T. a Vaškem P. Další závod se koná už za dva týdny v Nové Vsi a připravuje ho Pepa Rychtecký.

Zdeněk dal před prvním závodem Sněhuláka přednost výletu do zahraničí a zúčastnil se Strasbourg City Race, kde skončil v kategorii M55 na 10. místě.

Tradičním Vodňanským kaprem skončila letošní sezóna orientačního běhu v jižních Čechách. Pro jubilejní 40. ročník připravili pořadatelé obnovenou mapu Hrad. Centrum závodu hostila obec Bílsko. Vydařilo se i počasí - ranní mlhy se rozpustily, a tak nás krásně hřálo podzimní slunce. Z našich závodníků se nejlíp dařilo Filipovi, který si v kategorii H21K vyběhl kapra.

Neukládáme se ale k zimnímu spánku: 15. listopadu startuje také jubilejní, tentokrát 10., ročník Sněhulákova kufru. Sněhulák do něj vstupuje s novým webem http://snehulak.rsmonolit.cz/ a novým koordinátorem Vojtou.
V sobotu se v Bad Leonfeldenu běžel poslední závod letošního Linz cupu. Jednalo se o tradiční štafety jednotlivců.Naši závodníci obsadili v celkovém pořadí pátá místa (Filip v kategorii HA a Zdeněk v HBL).
V neděli se pak v Píseckých horách, na nové mapě Hromová jedle, konal Pimonův kufr. Závodu na krátké trati se zúčastnilo na jihočeské poměry hodně závodníků z jiných oblastí. Výsledky: Zdeněk 3. v H45, Kačka 4. v D14, Marek 10. a Filip 11. v H21.
Tuto sobotu jsme připravili hned první dva závody jihočeské asociace OB. Brzy ráno proběhl v prostoru hlubocké zoo přebor na sprintu. Atraktivní prostor přilákal i závodníky z jiných oblastí, a tak hlavní kategorie vyhráli Tomáš Dlabaja a Šárka Svobodná. Odpoledne se na českobudějovickém Výstavišti uskutečnil závod amerických sprintových štafet. Rychlý závod opět po roce ovládla štafeta Strakonic.