PCB - oddíl orientačního běhu SKP ČB

Homepage

Úspěch závodníků SKP na předposledním sněhulákovi

V zajímavém terénu přírodního parku Blockheide u Gmündu se běžel už předposlední závod Sněhulákova kufru. Běželo se formou scorelaufu a právě časový limit způsobil, že favorizovaní závodníci (Klimeš z Křemže, Hejzlar z TJ OB Č. Budějovice) skončili hluboko v poli poražených. Oba naši závodníci však zaběhli dobrý závod a s dostatečnou časovou rezervou doběhli do cíle. Zdeněk s 11 kontrolami skončil na 2. místě a Filip s 13. kontrolami na místě 1.
A jak hodnotí závod jeho vítěz: Je to moje první vítězství v této prestižní kategorii. Když jsem na startu zjistil, že poběžím na stejnou první kontrolu jako favorit Klimeš, rozhodl jsem se, že se ho musím udržet, a to se mi i dařilo. Zvládli jsme i náročnou hustníkovitou pasáž. Za kontrolou č. 7 se ale od Klimeše odpojuji, a běžím na 8. To se mi později jeví jako chyba - měl jsem brát kontroly 11. a 12. Na postupu na 10. ještě nabíhám na špatnou cestu, to ale naštěstí není žádná výrazná ztráta. V závěru si jen hlídám čas a dobíhám do cíle.

A v jakém pořadí kontroly běžel: 2-1-3-4-5-17-6-7-8-10-9-23-25-24

Gratulujeme našim borcům a přejeme jim hodně úspěchů i v dalších závodech.